• گلایسین

ساده‌ترین اسید آمینه در تمام یاخته‌های زنده است. این اسید آمینه  سبک‌ترین  اسید آمینه‌ است. کدهای ژنتیکی این اسید آمینه عبارتند از: GGU، GGC، GGA و  GGG. گلیسین یکی از ۲۰ اسید آمینه ای است که پروتئین  می‌سازد. این امینو اسید خیلی با ثبات است و به راحتی به امینو اسیدهای دیگر تبدیل نمی‌شود.

گلایسین را می توان قطبی و آب دوست دانست . در آب محلول است و در دمای محیط 25 درجه حلالیت آن 24.99 گرم در 100 میلی لیتر آب است.  اسید های آمینه کاربرد های فراوانی در صنایع غذایی آبمیوه سازی و داروسازی ودر کشاورزی به عنوان مکمل کودهای تخصصی همچنین افزودنی های خوراک دارد.
 
کاربرد گلایسین :
در بسیاری از مکمل های غذایی و همچنین در نوشیدنی های پروتئینی استفاده می شود . علاوه بر این، آن را در فرمولاسیون داروها استفاده می شود و جذب دارو را در معده بهبود می بخشد .
آن را در تولید غذاهای حیوانات و خوراک حیوانات استفاده می کنند . این کار به عنوان یک شیرین کننده عمل می کند و طعم را افزایش می دهد.
گلایسین خوراکی یا غذایی در تولید مکمل های غذایی و مکمل های دارویی استفاده می شود.
به عنوان یک طعم دهنده یا شیرین کننده استفاده می شود در ترکیب با گلوتامات سدیم ، DL-alanine یا اسید سیتریک ، می توان آن را در نوشیدنی ها  استفاده کرد.


به عنوان یک اصلاح کننده اسیدیته یا بافر برای ترکیب شراب و نوشیدنی ها کاربرد دارد .در تولید شیرینی و کیک و کلوچه نیز استفاده میشود همچنین به عنوان یک افزودنی برای تولید سس ، سرکه و آب میوه ، به منظور بهبود طعم و مزه غذا، حفظ رنگ اصلی خود و ارائه منبع شیرینی کاربرد دارد . به عنوان یک عامل ضد عفونی کننده برای پوست ماهی و بادام زمینی استفاده می شود، زیرا می تواند تولید مثل E.coil را مهار کند. گلایسین شامل یونهای آمینو و هیدروکسیل است و به همین دلیل اثرات بافر قوی دارد. این امر می تواند در طعم نمک خوراکی و سرکه تاثیرداشته باشد.
نقش خاصی در ترکیبات شیمیایی و ضد اکسیداسیون فلز دارد. بنابراین، آن را می توان به عنوان یک تثبیت کننده برای کرم ، پنیر، مارگارین، نودل پخته سریع ، آرد گندم  استفاده کرد . در  فرآوری گوشت و همچنین سس سویا به منظور حذف تلخی از گلایسین استفاده میشود .


نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

گلایسین

  • 0 تومان

  • قیمت بدون مالیات: 0 تومان