• مونوسدیم گلوتامات

 ماده افزودنی با شماره  E621  است که به منظور افزایش عطر و طعم محصولات غذایی چینی،سبزیجات، سوپ و گوشت فرآوری شده استفاده می شود.مونو سدیم گلوتامات مصرف گسترده ای در تولید فراورده های گوشتی، چیپس ها، کنسروهای آماده و قرص آبگوشت دارد. هم چنین در پخت و پز آسیایی محبوب است و در تمام انواع غذاهای فراوری شده در کشورهای غربی استفاده می شود.


گرید صنایع غدایی: 

 این ماده پودر بلوری سفید رنگ شبیه به نمک یا شکر است و مزه ای ندارد. اما تشدید کننده طعم است و موجب به وجود آمدن طعم خوب می شود. این ماده به عنوان تشدید کننده طعم گوشتی در غذا و ایجاد طعم مطبوع در غذاهای صنعتی استفاده می شود؛ به تنهایی هیچ طعم مطلوبی را به وجود نمی آورد و فقط در کنار دیگر ترکیبات باعث ایجاد طعم خوبی می شود هم چنین می تواند بدون تغییر در طعم اصلی، میزان استفاده از سدیم را به میزان 30-40 درصد کاهش دهد.

مونو سدیم گلوتامات، نمک سدیم اسید گلوتامیک است و این اسید یکی از بیست اسید آمینه طبیعی غیرضروری برای بدن انسان است که تقریبا در تمام مواد غذایی، به‌ خصوص غذاهایی که میزان پروتئین بالایی دارند، مانند محصولات لبنی، گوشت، ماهی و بسیاری از سبزی‌ها یافت می‌شود.

مونو سدیم گلوتامات

 در سیب زمینی، گوجه فرنگی، قارچ ها، سبزیجات دیگر و میوه ها وجود دارد.

بر خلاف طبقه بندی مدیریت غذا و دارو مبنی بر سالم بودن  اما استفاده از آن هم چنان بحث برانگیز است.

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

مونوسدیم گلوتامات

  • 0 تومان

  • قیمت بدون مالیات: 0 تومان