• گلیسیرین

مایعی شفاف بی بو و کمی شیرین مزه و بی رنگ است دارای نقطه جوش بالا است. بسیاری از مواد شیمیایی در آن راحت تر از آب یا الکل حل می شوند و حلال بسیار خوبی است . گلیسیرین جاذب رطوبت بسیار خوبی است . گلیسیرین یک الکل سه عاملی با فرمول است.C3H5(OH)3   براحتی حل می‌شود بیشتر مواد شیمیایی که در آب یا الکل محلول نیستند ،در این ماده حل میشوند.

موارد مصرف و کاربرد گلیسیرین:
وقتی روی پوست قرار می گیرد می تواند رطوبت را جذب هوا را جذب خود کند و به پوست انتقال دهد. از  آن در تولید صابون های شفاف استفاده می‌شود. برای روغن‌کاری ابزارها و تاسیسات فلزی و نیز برای جلوگیری از یخ بستن جک های هیدرولیکی از گلیسیرین استفاده می‌شود. از نوع خوراکی آن در ساخت خمیر خانگی استفاده میشود. قدیمی‌ترین مرطوب‌کننده‌های پوست می باشد.  از دسته  موادی است که در لوازم بهداشتی  برای شادابی پوست و موی سر  استفاده میگردد  می تواند رطوبت هوا را جذب و زمانیکه روی  پوست قرار میگیرد به پوست منتقل کند. در صنایع غذایی رطوبت  محصولات را به خودجذب می‌کند حلال و شیرین کننده است استفاده می شود و ممکن است به حفظ غذاها کمک کند.
از نوع خالص آن در دارو سازی به عنوان یک ماده جاذبه الرطوبه و نیز جایگزین چربی در محصولات صنایع غذایی مانند کیک و کلوچه میباشد . عامل نرمی در کلوچه و کیک میباشد .

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

گلیسیرین

  • 0 تومان

  • قیمت بدون مالیات: 0 تومان