• صمغ عربی

این صمغ ماده تراوش شده از درختی از انواع آکاسیا میباشد که بیشتر در کشورهای آفریقایی همچون نیجریه و سنگال و سودان و آفریقای جنوبی بصورت وحشی یا کاشته می باشد . در جنوب ایران بخصوص بوشهر و کرمان بصورت خود رو این گیاه وجود دارد. سفید رنگ و بسیار محلول در آب میباشد .

کاربرد صمغ عربی:
مصرف صنعتی
مصرف خوراکی و غذایی
مصرف دارویی بهداشتی
در تولید مواد غذایی هم به منزله امولسیون کننده و هم پایدارکننده استفاده میشود و از جدا شدن چربی یا رشد بلورهای شکر در محصولات قنادی یا رشد بلورهای یخ در بستنی جلوگیری میکند به منظور تثبیت اجزاء طعم زا در سیستمهای غذایی نیز استفاده می شود در پوشش شکلات و دراژه مصرف میشود.  بافت دهنده پاستیل نیز میباشد. از صمغ عربی در صنایع غذایی بعنوان پایدارکننده و افزایش ویسکوزیته کاربرد دارد. در صنعت چاپ به عنوان روان‌کننده در انواع جوهر چاپ استفاده می‌شود. در تولید نوشابه ها و آبنبات و آدامس نیز کاربرد دارد. در نقاشی از آن به عنوان یک ماده چسبنده در آبرنگ استفاده می‌شود. به آبرنگ حجم یا غلظت می دهد بدون آن که رنگ ارزش رنگی خود را از دست دهد.

برای آبرنگ ها یک ترکیب اتصال دهنده است در تولید ذغال از آن استفاده فراوانی میشود. در سیگارسازی نیز به عنوان چسبنده کاغذ سیگار می‌باشد. ماده چسبنده در تمبرهای پستی نیز صمغ عربی می‌باشد. در آبرنگ نقاشی و نیز تمبر پستی بعنوان یک ماده چسبنده بکار میرود. تثبیت کننده عطر و ادکلن میباشد. ترکیب مهم واکس نیز می باشد.

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

صمغ عربی

  • 0 تومان

  • قیمت بدون مالیات: 0 تومان